استفاده از شبکه شاد،رایگان است

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه در سال تحصیلی جدید استفاده، شبکه شاد بخشی از فرایند آموزش است، با دستوررییس جمهور،هزینه اینترنت این شبکه رایگان خواهد بود.

به گزارش مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر، علیمراد کرمی ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در اجلاس سراسری آموزش و پرورش کشور اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی جایگاه معلمان را تشریح کردند و آنان را افسران سپاه توسعه و پیشرفت دانستند که این مهم افتخاری برای فرهنگیان محسوب می‌شود.
وی، به پروژه مهر و بازگشایی مدارس پرداخت و بیان کرد: سال تحصیلی جدید امسال از ۱۵ شهریور ماه  2 هفته زودتر از سال‌های قبل آغاز می‌شود و به صورت نمادین زنگ بازگشایی مدارس در هر شهرستان‌ها و مناطق ۱۸ گانه آموزش و پرورش استان بوشهر در یک مدرسه نواخته می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه فعالیت‌های مهمی در عرصه فضاهای مجازی برای آموزش دانش آموزان شده است گفت: آموزش در مدارس امسال بر اساس شرایط و وضعیت کرونا در شهرستان‌ها و مناطق است که بنا است آموزش‌ها در سال تحصیلی جدید به صورت ترکیبی حضوری و مجازی انجام شود.
کرمی، از اختصاص اینترنت رایگان به شبکه آموزشی شاد خبر داد و بیان کرد: بر اساس تاکیدات رئیس جمهور اینترنت دانش آموزان برای استفاده از شبکه اینترنتی آموزش و پرورش«شاد» در  مدارس دولتی رایگان باید باشد.
وی، با بیان اینکه فعالیت آموزشی در سال تحصیلی گذشته از اسفندماه به صورت فضای مجازی ارائه شد افزود: سال قبل ۷۰ درصد فعالیت‌های به صورت حضوری و ۳۰ درصد در فضای مجازی ارائه شد و سال تحصیلی جدید با استفاده از تجربیات سال قبل  فعالیت آموزشی در شبکه شاد در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به آغاز سال تحصیلی و نواختن زنگ مدارس گفت: به صورت نمادین زنگ بازگشایی مدارس در هر شهرستان‌ها و مناطق ۱۸ گانه آموزش و پرورش استان بوشهر در یک مدرسه نواخته می‌شود.
کرمی، با اشاره به اینکه شهرستان‌ها و متاطق با وضعیت قرمز از طریق فضای مجازی به دانش آموزان آموزش ارائه می‌شود خاطر نشان کرد: ۲۵ امکان دیگر به سامانه شاد در آموزش دانش آموزان افزوده و مشکلات این سامانه در حد بسیاری برطرف شده است.
وی، همراهی خانواده‌ها در سال تحصیلی جدید با آموزش و پرورش را مهم و حیاتی دانست و افزود: آموزش دانش آموزان و بازگشایی کلاس‌های درس در سال تحصیلی جدید بر اساس شرایط کرونایی مناطق و شهرستان‌ها است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به ساعات آموزش از طریق فضای مجازی شاد تصریح کرد: مدت برگزاری کلاس از طریق سامانه در اول ابتدایی ۲۵ دقیقه، دوم تا پنجم ۳۰ دقیقه و در دبیرستان ۳۵ دقیقه است.

منبع: وبسایت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر