مرحله کشوری جشنواره نوجوان سالم در دو بخش دانش آموزی و فرهنگیان مجازی برگزار می شود

مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی از برگزاری مرحله کشوری جشنواره نوجوان سالم در دو بخش دانش آموزی و فرهنگیان به صورت مجازی خبر داد.

مسعود شکوهی در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: مرحله کشوری نهمین جشنواره نوجوان سالم بصورت مجازی از تاریخ ۹۹/۶/۱۱ لغایت ۹۹/۶/۲۷ به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در اردوگاه شهید منتظری شهریار در حال برگزاری است.  
وی ادامه داد: مرحله کشوری جشنواره در دو بخش دانش آموزی و فرهنگیان برگزار می شود که دانش آموزان در ۱۴ رشته و فرهنگیان در ۱۰ رشته به رقابت خواهند پرداخت و آثار بصورت مجازی و از طریق گروههایی که در شبکه شاد ایجاد شده است، از ۱۱ لغایت۱۳ شهریور دریافت می شود.
شکوهی خاطر نشان کرد:  نفرات اول هررشته از دانش آموزان به تفکیک مقطع و جنسیت دوره اول و دوم متوسطه در جشنواره حضور دارند. در بخش فرهنگیان نیز در هررشته  ۳ اثر برگزیده استان به دبیرخانه کشوری ارسال و داوری خواهد شد. 
مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی با اشاره به رشته های این دوره از جشنواره گفت: رشته های دانش آموزی شامل نقاشی،گرافیک، ایده پردازی، مقاله، عکاسی، فیلم کوتاه و نرم افزار چند رسانه ای و رشته های فرهنگیان شامل طرح درس یا راهنمای تدریس در کلاس، فیلم مستند تدریس پیشگیری در کلاس، منابع آموزشی و کمک آموزشی، محصولات فرهنگی، برنامه عمل سالانه مدرسه، طرح یا پروژه نو آورانه مدرسه، پروژه ها و مداخلات موردی، پروژه های کانون یاریگران، اقدام پژوهی و پروژه های ستادی می باشد.
وی در خاتمه گفت:  پس از دریافت آثار، داوری توسط اساتید برجسته کشوری انجام خواهد شد و اعلام نتایج و اختتامیه بصورت مجازی و از طریق کانال مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی شاد در تاریخ ۲۷ شهریور برگزار خواهد شد.  

منبع:medu.ir