شیوه نامه اجرایی جشنواره فرهنگی هنری فردا سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، در راستای برگزاری سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری فردا در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و با توجّه به شرایط خاص کشور و شیوع بیماری کووید ۱۹ و لزوم رعایت تمامی پروتکل­های بهداشتی و مراقبت از سلامت دانش آموزان و فرهنگیان، ضمن تاکید بر اجرای دقیق نامه شماره ۱۶۱۲۰۹ تاریخ ۰۳/۰۹/۱۳۹۸ با موضوع «شیوه نامه اجرایی جشنواره فرهنگی هنری فردا» به پیوست جداول عناوین رشته­ ها و گرایش ­های جشنواره که معطوف به شرایط برگزاری غیرحضوری می­باشد صرفاً ویژه سال تحصیلی جاری بازنگری شده و به منظور ابلاغ به تمامی مدارس اعلام می شود:

اطلاع رسانی به مدارس در خصوص رشته ها وگرایش ها در کمترین زمان ممکن انجام شود.

به غیر از بخش «نقد» که موضوعات آن ارائه خواهدشد  در سایر رشته ها و گرایش های جشنواره انتخاب موضوع «آزاد» است و دانش آموزان می توانندبرابر نظر و سلیقه خود در هر زمینهای به خلق اثر بپردازند .

تبصره :  بدیهی است آثاری که به مرحله کشوری راه پیدامی کنند  ، در صورتی که متناسب با بخش های جنبی جشنواره باشند از سوی معاونت یا نهاد مورد نظر تقدیر خواهند شد.

برگزاری جشنواره در تمامی مراحل مدرسه، منطقه/ شهرستان، استان و کشوری در سال جاری به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد.

استفاده از بستر سامانه همگام برای ثبت­نام و ارسال اثر و بستر شاد برای اطلاع­رسانی و تشویق دانش آموزان به حضور و اجرای آنلاین جشنواره در مراحل مختلف مورد تاکید است.

در این دوره از جشنواره اجرای برنامه ­های گروهی به دلیل شرایط خاص کشور امکان­پذیر نبوده و در صورت تغییر شرایط متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد .

در کلیه گرایش ها و رشته های جشنواره امسال تاکید بر اجرای اثر به صورت تک نفره و با رعایت پروتکل های بهداشتی رعایت فاصله گذاری اجتماعی مورد انتظار است .

در بخش کانون­های فرهنگی تربیتی جدول رشته­ها و گرایش­های جدید به پیوست ارسال شده است .

فرم­های داوری و مقررات جشنواره به استثنا موارد مربوط به برگزاری جشنواره حضوری کماکان براساس کتاب «راهکار نامه» و بخشنامه شماره ۱۰۹۳۰ تاریخ ۲۹/۰۱/۱۳۹۷ خواهد بود .

پوستـر و تیـزر جشنواره از طریق سایت https://art-fh.medu.ir/fa اطلاع ­رسانی خواهد شد.

کانال جشنواره فرهنگی هنری در شبکه شاد نیز به نشانی fardafestival @ برای اطلاع ­رسانی اخبار و برنامه­ های جشنواره مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ثبت نام در جشنواره و ارسال آثار در جشنواره فرهنگی هنری فردا کماکان از طریق سامانه همگام برنامه­ریزی شده است و می ­بایست از این سامانه استفاده شود.

کامل اطلاعیه و جداول رشته ها و گرایش ها به تفکیک دوره های تحصیلی اینجا کلیک کنید