نمونه سوالات امتحانی

نمونه سوالات امتحانی مدارس

نمونه سوالات امتحانی مدارسدر ایام نزدیک به امتحانات اولین و مهمترین مسئله برای دانش آمزان داشتن آمادگی کافی برای شرکت در جلسات امتحانی و پاسخگویی درست به سوالات است . اگر دانش آموزان این اطمینان را در خود احساس نکنند ، دچار نگرانی و اضطراب شده و حتی در صورت بلد بودن تمامی مباحث و مطالب درسی قادر به پاسخ گویی نخواهند بود .

یکی از روش هایی که باعث ایجاد آرامش خاطر در دانش آموزان شده و اعتماد به نفس آنان را در مورد این مسئله تقویت را می کند ، مطالعه نمونه سوالات امتحانی سال های تحصیلی گذشته می باشد .

زمانی که دانش آموزان با نمونه سوالات امتحانی گوناگونی آشنا می شوند میزان دشواری و تنوع سوالات برای آن ها مشخص می شود و دیگر نگرانی بابت آشنا نبودن با نوع سوالات و مباحث امتحانی نخواهند داشت .

همچنین مطالعه نمونه سوالات امتحانی دروس مختلف باعث می شود تا علاوه بر آشنایی با انواع روش های پاسخگویی و راه حل های مختلف مسئله های امتحانی ، از میزان اهمیت و تکرار برخی مباحث و نکات درسی آگاه شده و توجه و تمرین و تکرار بیشتری نسبت به آن ها داشته باشید . سایت مشاوره تحصیلی هیوا سوالات امتحانی همه مقاطع تحصیلی از پایه اول ابتدایی تا دوازدهم را در همه درس های مختلف ( ریاضی ، علوم ، فیزیک ، فارسی و ادبیات و …… ) در اختیار دانش آموران قرار داده است . می توانید با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه ویژه سوالات امتحانی وارد شوید .

صفحه ویژه سوالات امتحانی مدارس سایت هیوا
نمونه سوالات امتحانی مدارس

دانلود نمونه سوالات امتحانات ریاضی متوسطه اول  از سایت هیوا

بسیاری از دانش آموزان نسبت به امتحانات ریاضی نگرانی بیشتری از سایر درس های دیگر از خود نشان می دهد . پیچیدگی و دشواری برخی مطالب کتاب ریاضی این پایه های تحصیلی باعث سست شدن روحیه دانش آموزان مقطع متوسطه اول شده و اضطراب آن ها را در رابطه با امتحان ریاضی پایه تحصیلی خود افزایش دهد .

دانش آموزان مقطع متوسطه اول بهتر است همزمان با مطالعه مطالب درس نمونه سوالات امتحانی مربوط به خود را نیز مطالعه نمایند تا علاوه بر آشنایی با روش های مختلف حل مسئله نکاتی که فراموش کرده و یا متوجه آن نشده اند را نیز یاد بگیرند .

علاوه بر پایه هفتم کتاب ریاضی هشتم و نهم نیز دارای نکات مهم و قابل توجهی است که تمرین و تکرار مطالب و سوالات هر سه پایه از جمله سوالات امتحان ریاضی پایه هشتم و نهم آمادگی دانش آموزان برای ایام امتحانات را تا حد بسیار زیادی افزایش خواهد داد .

با ورود به سایت هیوا دانش آموزان پایه هشتم نگران نمونه سوالات پایه خود نباشین
  نمونه سوال ریاضی هشتم

دانلود نمونه سوالات امتحانات ریاضی دوره ابتدایی از سایت هیوا

نمونه سوالات امتحانی مدارس

توجه به نوع سوالات و مطالب پر تکراری که به شکل های گوناگون در سوالات مختلف امتحانی پایه تحصیلی ابتدایی مطرح می شود باعث می شود که دانش آموزان این مقطع از میزان اهمیت موارد ذکر شده در مطالب درسی خود آگاه شده و تمرین و مطالعه بیشتری نسبت به آن ها داشته باشند و در صورت داشتن اشکال در این موارد ضعف ها و مشکلات خود را به موقع برطرف سازند .

یکی از راه هایی که بتوان از اهمیت برخی موضوعات امتحانی در دوره تحصیلی دبستان آگاه شد این است که دانش آموزان به بارم بندی های سوالات در نمونه سوالات سال های گذشته توجه داشته باشند . طبیعتا سوالات مهم تر و پر نکته تر میزان نمره بیشتری نیز به خود اختصاص می دهند .

این مسئله برای دانش آموزان سایر پایه های تحصیلی دیگر نیز به همین صورت بوده و بهتر است مطالعه مطالب با توجه به بارم بندی سوالات امتحانی اولویت بندی شده و مورد تکرار و تمرین قرار گیرد .

همچنین بهتر است دانش آموزان دوره دبستان برای موفقیت در امتحانات تنها به نمونه سوالات امتحانی توجه نکرده و قبل از تمرین با سوالات و مشاهده آن ها به طور کامل و دقیق مطالب درسی خود را مطالعه کرده و یاد بگیرند چرا که در صورت بی توجهی به این مطالب قادر به پاسخگویی به تمرینات و نمونه سوالات درسی خود نیز نخواهند بود و این امر باعث آشفتگی و سردرگمی بیشتر دانش آموزان خواهد شد .

 سایت هیوا مجموعه کامل نمونه سوالات درس ریاضی پایه سوم را برای دانلود ارائه نموده است
  نمونه سوال ریاضی سوم ابتدایی

اهمیت مطالعه نمونه سوالات ریاضی در سایت هیوا

نمونه سوالات امتحانی مدارس

دانش آموزان پایه های مختلف باید به این مسئله توجه داشته باشند که بهتر است مطالب و مباحث آموزشی کتاب های درسی خود را از همان ابتدای امر به خوبی یاد گرفته و اشکالات درسی خود را همزمان با انجام تمرینات و مطالعات خود برطرف نمایند .

اکثر مباحث درسی آموزش داده شده برای پایه تحصیلی مختلف در اکثر مواقع پیوسته به یکدیگر هستند و در صورت یاد نگرفتن یکی از مطالب و نادیده گرفتن آن ها  ، دانش آموزان در یادگیری سایر مباحث بعدی نیز دچار مشکل خواهند شد .

بنابراین یادگیری مسائل درسی از جمله مطالب کتاب ریاضی برای دانش آموزان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تسلط بر آموزش ها و مطالب درس ریاضی نه تنها دانش آموزان این پایه را به یادگیری و حل مسائل بیشتر ترغیب می کند بلکه میزان علاقه و خلاقیت آن ها را نیز نسبت به آموختن این درس افزایش می دهد .

این یادگیری و آموزش پذیری برای دانش آموزان با حل تمرینات و نمونه سوالات ریاضی مرتبط با هر درس از کتاب ریاضی و یادگیری روش های مختلف حل مسائل و سوالات ریاضی امکان پذیر خواهد بود .

منبع : وبسایت عصر ایران