برگزاری همایش قطبی طلایه داران تربیت شهرستان های بوشهر و دشتستان در کانون امام خمینی(ره) برازجان

همایش قطبی طلایه داران تربیت ویژه معاونان و مربیان پرورشی و مشاوران مدارس شهرستان های بوشهر و دشتستان و مناطق آبپخش، سعدآباد و شبانکاره و با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر در تاریخ ششم اسفندماه ۹۹ در محل کانون امام خمینی(ره) شهر برازجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، علی موحدی در آیین تجلیل از طلایه داران تربیت شهرستان های بوشهر و مناطق چهارگانه دشتستان با اشاره به تاسیس نهاد امور تربیتی توسط شهیدان رجایی و باهنر در سال ۵۹ گفت: این شهیدان والامقام نهاد امور تربیتی را با هدف آشنایی دانش آموزان  با ارزش های اسلامی و گسترش و تعمیق آرمان های انقلاب ایجاد کردند.

وی نقش مربیان تربیتی و پرورشی را در تربیت کودکان و شکل گیری شخصیت آنها مهم دانست و بیان کرد: نقش الگویی مربی، در تربیت دانش آموزان غیر قابل انکار است و ارتباط نزدیک مربیان با دانش آموزان نقش مهمی در سلامت فکری و روانی آنها ایفا می‌کند.

موحدی با اشاره به آسیب های دوران کرونا برای دانش آموزان اظهار کرد: دوری از مدرسه و استفاده بیش از حد از فضای مجازی باعث پیدایش آسیب های اجتماعی شده است که نقش مربیان در آگاهی بخشی به دانش آموزان مهم و ضروری است .

وی ادامه داد: حضور معلم در کلاس درس می تواند نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دانش آموزان داشته باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهربا اشاره به فعالیت یکهزار و ۷۰۰ مربی پرورشی عنوان کرد: در هفته تربیت اسلامی تلاش می کنیم تا از همه فعالان حوزه پرورشی و امور تربیتی در استان تجلیل کنیم.

همچنین فرماندار دشتستان در این آئین با گرامیداشت ولادت حضرت علی (ع) و روز مرد گفت: روز مرد بزرگداشت یاد و خاطره بزرگ مردانی است که با نثار خون خود به اسلام و انقلاب عزت و آبرو بخشیدند.

فتح اله نوروزی خاطرنشان کرد: اگر فداکاری و ایثار این بزرگمردان و رزمندگان در طول دوران دفاع مقدس نبود، نمی توانستیم در دنیا اقتدار خود را نشان دهیم .

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و سالروز تاسیس امور تربیتی، این نهاد را یادگار این شهیدان بزرگ عنوان کرد و افزود: مربیان پرورشی به عنوان میراث داران انبیاء و اسطوره های خدمت در جامعه هستند .

نوروزی اضاقه کرد: نهاد امور تربیتی به عنوان یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام، می تواند ما را در پاسداشت و حراست از همه دستاوردهای نظام یاری کند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان هم در این مراسم نهاد امور تربیتی را نهادی مقدس دانست و گفت: این نهاد پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسط شهیدان رجایی و باهنر و با نگاهی انقلابی شکل گرفت.

سهراب باقری افزود: هفته تربیت اسلامی فرصتی است تا ضمن تجدید میثاق با آرمان های شهیدان رجایی و باهنر، جامعه را با نقش و ماموریت این نهاد بزرگ در تعلیم و تربیت آشنا کنیم.

در پایان این آیبن از فعالان حوزه پرورشی و امور تربیتی شهرستان های بوشهر و دشتستان و مناطق آبپخش، سعدآباد و شبانکاره تجلیل شد.