تغییر رنگ پوشه در ویندوز
تغییر رنگ پوشه در ویندوز 10 و 8 و 7
با انتخاب تم ها و رنگ ها ، می توانید رایانه شخصی خود را شخصی سازی کنید. حالا شما تجزیه و تحلیل می کنید که چگونه می توانید پوشه های ویندوز را رنگ کنید؟ سیستم این کار را نمی کند ، اما برنامه Folder Colorizer & FolderIco به شما اختیار می دهد تا این تغییرات را انجام دهید. بهترین برنامه این است که استفاده از آن با ویندوز XP ، ۷ ، ۸ و ۸.۱ و ۱۰ بسیار آسان است.
Folder Colorizer یک نرم افزار رایگان است که با استفاده از آن می توانید مجموعه ای از رنگ ها را برای هر پوشه در Explorer اختصاص دهید.
نحوه تغییر رنگ پوشه در ویندوز ۷ ، ۸ و ۱۰
پس از نصب ، چند رنگ از پیش تعریف شده را با کلیک راست بر روی هر پوشه در ویندوز خود دریافت کنید. شما می توانید رنگ مورد علاقه خود را از آنجا انتخاب کنید. بگذارید تا با جزئیات بیشتر برای شما توضیح دهم که من آموزش کامل در مورد تغییر رنگ پوشه ویندوز را برای شما ارائه می دهم.
مرحله ۱. Folder Colorizer را از 
لینک زیر بارگیری کنید.
لینک دانلود
مرحله ۲. پس از بارگیری folder Colorizer باید آن را نصب کنید . روی پرونده Setup دوبار کلیک کنید و پرونده را باز کنید.
مرحله ۳. از شما می خواهد موافقت نامه مجوز آنها را بپذیرید. توافق نامه را بپذیرید و همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده Next را کلیک کنید.
تغییر رنگ پوشه در ویندوز 10 و 8 و 7
مرحله ۴. در مرحله بعد ، تنظیم از شما می خواهد تا نصب خود را به صورت دلخواه تنظیم کنید. می توانید درایو نصب خود را انتخاب کنید ، اما اگر می خواهید برنامه در درایو پیش فرض ویندوز نصب شود ، به سادگی بر روی ” Install Now” کلیک کنید.
تغییر رنگ پوشه در ویندوز 10 و 8 و 7
مرحله ۵. این پس از نصب ، هیچ یادداشت خوش آمدید و غیره را به شما نخواهد داد ، اما این بدان معنی نیست که شما برنامه را به درستی نصب نکرده اید. پوشه ای را انتخاب کرده و روی آن راست کلیک کنید ، گزینه جدیدی با نام ! Colorize را مشاهده نمایید.
تغییر رنگ پوشه در ویندوز 10 و 8 و 7
مرحله ۶. در کنار برنامه ، الگوهای رنگی را نشان می دهد. فقط اولویت رنگ خود را انتخاب کنید و فوراً تغییر رنگ ایجاد می شود.
تغییر رنگ پوشه در ویندوز 10 و 8 و 7
مرحله ۷. اکنون اگر می خواهید رنگ اصلی پوشه خود را بازیابی کنید ، فقط بر روی پوشه راست کلیک کرده و رنگی را انتخاب کنید و سپس گزینه ” Restore Original Color ” را انتخاب کنید. رنگ پوشه شما به حالت پیش فرض تغییر می کند.
تغییر رنگ پوشه در ویندوز 10 و 8 و 7
با استفاده از FolderIco
FolderIco اجازه می دهد تا با یک کلیک رنگ پوشه ویندوز را تغییر دهید! با استفاده از FolderIco ، می توانید مقداری رنگ به پوشه های ویندوز بدهید. فقط با یک کلیک ، پوشه های خود را رنگ آمیزی کنید و یک روش شهودی جدید برای طبقه بندی پرونده های خود پیدا کنید.
مرحله ۱. شما باید FolderIco را در رایانه خود بارگیری کرده و آن را نصب کنید.
تغییر رنگ پوشه در ویندوز 10 و 8 و 7
لینک دانلود
 
 
مرحله ۲. پس از نصب، باید پنجره را کاوش کرده و روی یک پوشه راست کلیک کرده و منوی زمینه را باز کنید.
مرحله ۳. اکنون در آنجا گزینه “Change Icon Folder” را خواهید دید که مکان نما خود را به آنجا منتقل کنید و یک زیرمنو پیدا خواهید کرد.
مرحله ۴. اکنون گزینه های مختلفی برای تنظیم نماد پوشه خود دریافت خواهید کرد. به سادگی یکی از موارد دلخواه خود را انتخاب کنید.
 
تغییر رنگ پوشه در ویندوز با استفاده از Folder Marker
یک افزودنی نرم افزار رایگان برای ویندوز به شما امکان می دهد تا پوشه هایی را با نمادهای دارای کد رنگی علامت گذاری کنید تا در جستجوی اطلاعات مهم یک موضوع را در “یک نگاه” انجام دهید. نمادهای پوشه را می توان با استفاده از روش استاندارد ویندوز سفارشی سازی کرد ، اما با استفاده از Folder Marker می توانید این کار را از منوی راست کلیک یک پوشه انجام دهید. بنابراین دیگر نیازی به گذراندن دیالوگ های اضافی یا اجرای خود Folder Marker Free نیست! به سادگی پوشه ای را که می خواهید علامت گذاری کنید ، بر روی نماد آن کلیک راست کرده و از منوی کشویی آیکون رنگی را انتخاب کنید.
مرحله ۱. اول از همه Folder Maker را از اینجا بارگیری و نصب کنید.
 
لینک دانلود
 
آن را روی رایانه خود نصب کرده و آن را راه اندازی کنید.
مرحله ۲. حالا صفحه ای مانند زیر مشاهده خواهید کرد. در اینجا می توانید پوشه ای را مطابق میل خود ایجاد کنید. شما می توانید رنگ را انتخاب کنید و می توانید اولویت و هر چیز دیگری را تنظیم کنید.
مرحله ۳. اگر می خواهید پوشه موجود را رنگی کنید ، باید بر روی پوشه کلیک راست کرده و گزینه “Mark Folder” را انتخاب کنید.
مرحله ۴. حالا برای ادامه باید گزینه “Color” را انتخاب کرده و رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید.
اکنون خواهید دید که رنگ پیش فرض پوشه شما تغییر خواهد کرد.