ثبت نام مدارس شاهد استان از اول خرداد شروع می‌شود

رئیس اداره‌ امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: ثبت نام مقاطع مختلف تحصیلی مدارس شاهد از اول خرداد ۱۴۰۰ به شیوه الکترونیکی شروع می شود.

مجیدعابدی در گفتگو با خبرنگار اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه ثبت نام در مدارس شاهد در دو دسته دانش آموزان شاهد و غیر شاهد انجام می‌شود، اظهار کرد: فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان ۲۵% و بالاتر به عنوان سهمیه شاهد می‌توانند ثبت نام کنند.

وی افزود: متقاضیان سهمیه شاهد باید با مراجعه به سامانه سیدا به نشانی /pada.medu.ir ثبت نام کنند.

عابدی با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان سهمیه شاهد قطعی است، خاطرنشان کرد: ثبت نام دانش آموزان غیر شاهد جنبه موقت دارد و نتایج قطعی پذیرش یا عدم پذیرش، از طریق پیامک به آنها اطلاع رسانی می‌شود.

رئیس اداره‌ امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان بوشهر  اضافه کرد: ثبت نام پایه  اول ابتدایی از اول تا ۲۵ خردادماه، پایه هفتم از ۲۲ خرداد تا ۱۵ تیرماه و پایه دهم از اول تا ۲۵ تیرماه انجام می‌شود.

وی در خصوص ثبت‌نام  پایه‌های میانی اظهار کرد: در صورت وجود ظرفیت در مدارس شاهد، ثبت نام موقت پایه های میانی از اول تا دهم مرداد با مراجعه به مدارس  شاهد و ارائه ی درخواست کتبی انجام می‌شود.

عابدی ادامه داد: نتایج پذیرش یا عدم پذیرش متقاضیان میان‌پایه نیز از طریق مدرسه‌ی مربوطه اطلاع‌رسانی می‌شود.

رئیس اداره‌ امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه اگر در تقویم زمانی ذکرشده تغییری ایجاد شود، از طریق پورتال آموزش و پرورش استان بوشهر اطلاع رسانی می شود، تاکید کرد: متقاضیان برای پیشگیری از تضییع حق خود، طبق جدول زمانی اقدام به ثبت نام کنند.

وی در پایان یادآور شود: مقتقاضیان برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانند به پورتال اداره کل امور شاهد و ایثار گران وزارت آموزش و پرورش به نشانی shahed.medu. ir مراجعه کنند.

منبع خبر: medu.ir