معلمان مولد سرمایه انسانی کشور هستند

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: معلمان چون مولد سرمایه انسانی کشور هستند، بزرگترین خدمت را به جامعه می‌کنند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، ابراهیم رضایی در آیین تجلیل از معلمان نمونه شهرستان دشتستان و مناطق آبپخش، سعدآباد و شبانکاره با بیان اینکه افتخارات امروز جامعه بشریت و تمام کسانی که در طول تاریخ به مدارج بالا رسیده اند، ناشی از تلاش های معلمان است، اظهار کرد: معلمان سازندگان آینده کشور هستند و تقدیر از زحمات طلایه داران عرصه تعلیم و تربیت ضروری است.

وی ادامه داد: همه ما مدیون معلمان هستیم زیرا که معلم بزرگترین خدمت را به جامعه می‌کند و مولد سرمایه انسانی کشور هستند.

رضایی افزود: در هیچ مکتبی به اندازه مکتب انسان ساز اسلام به اهمیت علم و دانش تاکید نشده است. معلمین چراغ تعلیم و تربیت را روشن نگه داشته اند و به دنبال ارتقا فرهنگ و علم و پیشرفت جامعه هستند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نقش ارزنده معلمان در افزایش دانایی، توانایی، پیشرفت و رشد و خودکفایی جامعه بر کسی پوشیده نیست و همواره باید قدردان تلاش های آنان در عرصه علم و دانش باشیم.

همچنین فرماندار دشتستان در این آیین با اشاره به جایگاه رفیع معلمی گفت: ارج نهادن معلم در واقع تجلیل از جایگاه تعلیم و تربیت است که خداوند متعال این هدیه را به مقربان درگاهش عنایت فرموده تا مسیر کمال را به اشرف مخلوقاتش بیاموزند.

فتح الله نوروزی اساسی‌ترین کار در هر جامعه را تعلیم و تربیت عنوان کرد و افزود: باید تلاش شود که معلم به جایگاه واقعی خود در جامعه برسد و این نیازمند توجه همه مسئولان نهادها و دستگاه های اجرایی به جایگاه معلمی است.

همچنین امام جمعه برازجان در این مراسم با اشاره به اهداف بعثت پیامبران تصریح کرد: مهم‌ترین هدف بعثت پیامبران تعلیم و تربیت است و در این راستا خداوند بر مومنان منت گذاشت و رسولی از جنس خودشان مبعوث کرد تا آیات الهی را به آنان بیاموزد و به راه راست هدایتشان کند.

حجت الاسلام حسن مصلح خاطرنشان کرد: بی‌شک نقش و جایگاه معلم در جامعه، نقش و جایگاه بی‌بدیلی است که می‌تواند سرنوشت جوامع را به‌طور کامل متحول و سمت و سوی حرکت انسان‌ها را در مسیر رشد و تعالی مادی و معنوی و نیز پیشرفت و توسعه همه‌جانبه هدایت کند.

گفتنی است در پایان این آیین از معلمان نمونه تجلیل شد.

منبع: medu.ir