کسب فضایل اخلاقی از اهداف مهم تشکیل سازمان دانش آموزی است
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پررش استان بوشهر گفت: کسب فضایل اخلاقی و کمالات انسانی و زمینه سازی برای تعلیم و تربیت اسلامی دانش آموزان در ابعاد مختلف فردی و اجتماعی از اهداف تشکیل سازمان دانش آموزی هستند.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، علی موحدی در آیین تجلیل از فعالان سازمان دانش‌آموزی شهرستان دشتستان اظهار کرد: سازمان دانش‌آموزی در کنار آموزش‌های رسمی و نظری، دانش آموزان را با زندگی عملی منطبق بر آرمان‌های اسلامی و ملی آشنا می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: در مدارسی که نسبت به برنامه‌های این سازمان توجه ویژه صورت گیرد و مدیر مدرسه از ظرفیت همه دانش‌آموزان در اجرای برنامه‌ها استفاده کند، شاهد شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان هستیم.
موحدی فعالیت سازمان دانش‌آموزی را مکمل فعالیت‌های پرورشی مدارس دانست و گفت: سازمان دانش‌آموزی علاوه بر فعالیت‌های مدرسه باید فعالیت‌های خارج از مدرسه را نیز به دانش‌آموزان بیاموزد، زیرا هدف اصلی، تربیت اجتماعی دانش‌آموزان و آماده‌سازی آنها برای زندگی اجتماعی است.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کاهش آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان را یکی از کارکردهای این سازمان دانست و تاکید کرد: در شرایط امروز که نابسامانی‌های اجتماعی، دامنگیر جوانان شده است، باید در قالب فعالیت‌های اجتماعی، دانش آموزان را آموزش دهیم تا در مقال آسیب‌های اجتماعی ایمن شوند.
همچنین رئیس سازمان دانش آموزی استان بوشهر در این مراسم گفت: دانش آموزان می‌توانند با شناسایی موقعیت‌های مختلف و با مسئولیت‌پذیری مدبرانه در فعالیت‌های مختلف این سازمان مشارکت کنند.
محمود حسنی توابع افزود: انتخاب و تجلیل از مربیان و دانش آموزان نمونه، برای اولین بار اجرا می‌شود، هر چند اعتقاد داریم که همه مربیان و دانش‌آموزانی که در این سازمان فعالیت می نمایند، نمونه هستند.
گفتنی است در پایان این آیین از فعالان سازمان دانش آموزی شهرستان دشتستان تجلیل شد.
 
منبع خبر:medu.ir