ثبت نام مدارس نمونه دوره اول متوسطه شروع شد

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: ثبت نام مدارس نمونه دوره اول متوسطه شهرستان‌ها و مناطق کمتر برخوردار شروع شده است .

حسین درتاج در گفتگو با اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار کرد: مدارس نمونه متوسطه اول در شهرستان‌های  بوشهر، دشتستان و گناوه به شیوه هیات امنایی فعالیت می‌کنند.
وی با اشاره به حذف آزمون ورودی مدارس نمونه متوسطه اول ادامه داد: دانش آموزان سایر شهرستان‌ها و مناظق استان برای تحصیل در این مدارس، باید با مراجعه به سامانه همگام به نشانی www.hamgam.medu.ir  مشخصات فردی خود را ثبت و نمون برگ خوداظهاری را تکمیل کنند.
درتاج افزود: عملکرد تحصیلی و فعالیت‌های آموزشی، پرورشی، تربیت‌بدنی، مهارتی و پژوهشی دانش آموز معیارهای امتیازبندی در نمون برگ خوداظهاری است.
وی با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام تا ۳۰ خردادماه جاری است، خاطرنشان کرد: متقاضی از تاریخ  ۳۱/ ۳/ ۱۴۰۰ تا ۷/ ۴/ ۱۴۰۰فرصت دارد مدارک لازم که در نمون برگ خوداظهاری به آنها استناد کرده است به مدرسه نمونه مورد تقاضا تحویل دهد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر اضافه کرد: پس از بررسی مدارک توسط کمیته مدرسه و منطقه و مصاحبه با دانش آموزان پذیرفته شده هم امتیاز، در تاریخ۲۰/ ۴/ ۱۴۰۰ نتایج اولیه در پورتال اطلاع‌رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر به نشانی bushehr.medu.ir  منتشر می‌شود.
درتاج با بیان اینکه از ۲۲ تا ۲۴ تیر مهلت دریافت اعتراضات است، گفت: نتایج نهایی در تاریخ ۳/ ۵/ ۱۴۰۰ اطلاع‌رسانی می‌شود.
وی با اشاره به فعالیت ۱۱ مدارس نمونه متوسطه اول در استان عنوان کرد: مدارس نمونه پسرانه آزادگان دشتی، دخترانه شهدای شبانکاره ، پسرانه رازی و دخترانه حضرت زینب سعدآباد به شیوه شبانه روزی، دانش آموز پذیرش می کنند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: در مدارس نمونه دخترانه کوثرجم، پسرانه شهدای دیر، دخترانه ام ابیهای دلوار، دخترانه نرجس و پسرانه شهید حبشی  تنگستان، دخترانه ریحانه النبی وپسرانه دارالفنون عسلویه شرایط تحصیل شبانه روزی وجود ندارد.
درتاج در پایان تاکید کرد: دانش‌آموزان سایر شهرستان‌ها و مناطقی که مدرسه نمونه در آنجا وجود ندارد، می‌توانند در نزدیکترین مدرسه نمونه محل زندگی خود ثبت نام کنند.

منبع خبر:https://medu.ir