فرآیند داوری مرحله مقدماتی بخش آوایی مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان کشور شروع شد

معاون قرآن و عترت اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت از آغاز فرآیند داوری آثار دانش آموزان شرکت کننده در مرحله مقدماتی بخش آوایی مسابقات قرآن، عترت و نماز در بستر شبکه شاد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی،‌ میکائیل باقری افزود: در این دوره از مسابقات تعداد ۱۴۵۲ نفر از دانش آموزان دختر و پسر در قالب رشته های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ کل قرآن، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء، حفظ عمومی، اذان و مداحی از استان های مختلف شرکت کردند و آثار آنان در قالب کلیپ های تصویری به دبیرخانه مسابقات ارسال شده است.
باقری ادامه داد: ادارات کل آموزش و پرورش استان ها، از تاریخ ۱ لغایت ۱۰ تیرماه فرصت داشتند، با رعایت قواعدی که تعیین شده بود، به دبیرخانه مسابقات از طریق شبکه شاد ارسال کنند.
قائم مقام رئیس ستاد برنامه ریزی مسابقات افزود: کارشناسان کمیته فنی مسابقات در دو بخش خواهران و برادران، در طی این ده روز، آثار دریافتی را بارگیری و پس از بررسی در گروه های تخصصی داوری ارسال می کردند.
باقری گفت: بر اساس برنامه زمانبندی مسابقات، با اتمام فرآیند دریافت آثار، از امروز صبح داوری فرآیند داوری آثار در قالب ۱۰ گروه و با حضور ۴۰ داور برجسته ملی و بین المللی در بستر شبکه شاد آغاز شده است.
این مقام مسئول افزود: پس از اتمام فرآیند داوری، تا پایان هفته جاری نتایج به استان ها اعلام و افرادی که حد نصاب نمره لازم را کسب کرده باشند، مجوز حضور در مرحله نهایی مسابقات را خواهند داشت.
گفتنی است: مرحله نهایی مسابقات قرآن، عترت و نماز در بازه زمانی ۲۷ لغایت ۳۱ تیرماه به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی بصورت مجازی و در قالب ارتباط تصویری زنده با دانش آموزان برگزیده برگزار خواهد شد.

منبع خبر:medu.ir