آغاز دریافت آثار دهمین جشنواره نوجوان سالم در مرحله کشوری

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: دریافت آثار جشنواره نوجوان سالم در مرحله کشوری به صورت رسمی آغاز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، مجتبی هاشمی گفت: این جشنواره که دهمین سال برگزاری خود را پشت سر می‌گذارد در سه بخش خلاقیت‌های  دانش‌آموزی، ابتکارات مدرسه‌ای و ابتکارات جامعه محور در موضو عات؛ شیوه‌های زندگی سالم، پیشگیری از رفتارهای پر خطر و بهداشت روان  در سال تحصیلی  1399-1400 از مرحله آموزشگاهی آغاز شد.

وی گفت: آثار دانش‌آموزان و فرهنگیان در مرحله منطقه‌ای و استانی داوری شو و برگزیدگان به مرحله کشوری راه پیدا کرده‌اند که آثار آنان از بیستم لغایت ۲۴ تیرماه ۱۴۰۰ بصورت غیر حضوری و از طریقه شبکه شاد دریافت می‌شود.

هاشمی افزود: دانش‌آموزان در قالب‌های ایده پردازی، مقاله، نقاشی با گرایش‌های پاستل، مداد رنگی، گواش، آبرنگ، فیلم کوتاه، نرم افزار وچند رسانه‌ای، خلق کاراکتر و موشن گرافی اقدام به تولید آثار کرده‌اند.

این مقام مسوول در ادامه گفت: فرهنگیان در بخش اقدام پژوهی، تولید محصولات فرهنگی، منابع کمک آموزشی و فیلم مستند پیشگیری در کلاس درس، برنامه سالانه مدرسه برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و پروژه‌ها و مداخلات موردی در این جشنواره  شرکت کرده‌اند.

وی همچنین گفت: امسال بخش دیگری به جشنواره با عنوان ابتکارات جامعه محور و یاریگران زندگی اضافه شد که فعالیت‌ها و مستندات یاریگران زندگی برتر استان‌ها به بخش کشوری راه خواهند یافت.

هاشمی در پایان اظهار داشت: پس از دریافت آثار و داوری، اختتامیه و اعلام نتایج برگزیدگان این جشنواره بصورت غیر حضوری و در مرداد ماه صورت خواهد گرفت.

منبع خبر:teo.medu.ir