جشنواره کشوری مفلحون به میزبانی استان بوشهر برگزار می‌شود
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از برگزاری جشنواره کشوری مفلحون با محوریت امر به معروف و نهی از منکر خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، علیمراد کرمی در جلسه دبیرخانه جشنواره کشوری مفلحون با اشاره به اهمیت اصل امر به معروف و نهی از منکر در اصلاح و شادابی جامعه گفت: آموزش و پرورش که با دانش‌آموزان به عنوان آینده سازان جامعه ارتباط مستقیم دارد، نقشی مهم و برجسته در ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر بر عهده دارد.
وی ادامه داد: مسئولیت پذیری و مطالبه‌گری از جلوه‌های مهم این اصل اجتماعی و دینی است که باید با تبیین برنامه‌های کاربردی، شرایط تربیت نسلی مسئولیت پذیر و مطالبه‌گر را فراهم کنیم.
کرمی افزود: با توجه به  موفقیت آموزش و پرورش استان در مدیریت کانال کشوری امر به معروف در شبکه شاد و تولیدهای محتواهای ارزشمند که منجر به افزایش  ۹۰۰ درصدی اعضا این کانال شد، وزارت آموزش و پرورش دبیرخانه جشنواره مفلحون را به استان بوشهر واگذار  کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اضافه کرد: ارتقا شان و منزلت آمران به معروف و نهی از منکر، شناسایی الگوهای رفتاری برتر و بسترسازی اجتماعی الگوپذیری، تقدیر از ادارات و مراکز آموزشی و پرورشی برتر، به کارگیری ساز وکارهای تشویقی و حمایتی در گسترش فرهنگ عفاف و معروف و نهی از منکر  و شناسایی و معرفی و تقویت دستگاه برتر والگو سازی آنها از اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی  با بیان اینکه ۳۵ شاخص برای این جشنواره  و در ۳ بخش فعالیت‌ها، مسئولیت‌پذیری  و ارزش‌ها تعریف شده است، اظهار کرد: طرح‌های ابتکاری با تولید محتوا در زمینه اشاعه فرهنگ اقامه نماز، برنامه‌ریزی و برگزاری محافل انس با قرآن و آموزه‌های قرآنی، برنامه‌ریزی و برگزاری مراسمات مذهبی، برنامه‌ریزی برای آشنایی با الگوهای تربیت دینی، احترام و تکریم ارباب رجوع، برنامه‌ریزی برای منظور ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی، تشویق و ترغیب فرهنگیان، دانش‌آموزان، دانشجویان و معلمان برای حضور در صحنه‌های مشارکت اجتماعی، برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری کیفی و حداکثری از فضاهای آموزشی و پرورشی با بهره گیری از همکاری و خدمات فکری و اجرایی انجمن اولیا و مربیان و افراد خیر، برنامه ریزی برای ترویج صرفه‌جویی و استفاده از کالای ایرانی، شفاف‌سازی قوانین و آشنا کردن فرهنگیان،دانش‌آموزان و والدین با حقوقشان از مهمترین شاخص‌های ۳۵ گانه است.  
کرمی عنوان کرد: مخاطبین این طرح مدارس، مراکز دارالقرآن، کانون های فرهنگی تربیت، مجتمع‌های آموزشی، پردیس‌های دانشجویی، ادارات در سطوح حوزه ستادی، استان، ناحیه، شهرستان و منطقه هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر خاطرنشان کرد: هر استان باید ۳ مدرسه یا مرکز دارالقرآن یا کانون های فرهنگی تربیت یا مجتمع‌های آموزشی، ۳ اداره آموزش و پرورش برتر، یک پردیس برتر و فرم خوداظهاری اداره کل را بر اساس شاخص‌ها حداکثر تا ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ به دبیرخانه کشوری ارسال کند.
وی اظهار کرد: دبیرخانه کشوری پس از بررسی مدارک ارسالی، ۳ مدرسه/ مرکز دارالقرآن/ا کانون های فرهنگی تربیت/ مجتمع‌های آموزشی، ۳ اداره آموزش و پرورش برتر، یک پردیس برتر و یک اداره کل آموزش و پرورش برتر را انتخاب می‌کند.
کرمی در پایان گفت: در این اختتامیه این جشنواره در روز ۳۱ شهریور و همزمان با شروع هفته دفاع مقدس، از برترین‌ها در سطح ملی تجلیل می‌شود.