نام‌نویسی دهمین دوره طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا (ع) تا پایان مرداد‌ماه تمدید شد.

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس نام‌نویسی دهمین دوره طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا (ع) تمدید شد.

حسین مقدم‌کیا دبیر طرح ملی تلاوت در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر گفت: نام نویسی دور جدید طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا (ع) که از اواخر تیرماه آغاز شده بود تا پایان مرداد‌ماه تمدید شد.

شناسایی و پرورش نوجوانان مستعد در تلاوت قرآن کریم

وی ادامه داد: در دوره جدید طرح ملی تلاوت نوجوانان و نونهالان مستعد در تلاوت قرآن کریم در دو بخش دختران و پسران شناسایی و تحت آموزش و پرورش قرار می‌گیرند.

برگزاری طرح برای دختران و پسران

دبیر طرح ملی تلاوت درباره رده‌های سنی نوجوانان حاضر در طرح گفت: دوره‌های طرح ویژه پسران ۸ تا ۱۴ سال و دختران ۱۰ تا ۱۵ سال برگزار می‌شود، البته دوره‌ه‌ها تا چند سال قبل فقط ویژه پسران بود اما به دلیل درخواست‌های مکرر از سال قبل دوره‌هایی ویژه دختران هم به طرح افزوده شد که ابتدا در ۵ استان اجرا و امسال در همه کشور دوره‌های دختران برگزار می‌شود.

همکاری دیگر نهاد‌ها با طرح ملی تلاوت

وی از همکاری دیگر‌ نهاد‌ها در اجرای طرح خبر داد و گفت: این طرح با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی برگزار می‌شود و این عزیزان کمک‌های فراوانی به دبیرخانه‌ طرح ملی تلاوت داشته‌اند.

آموزش مجازی فعال است/ هیچ کلاسی برای کرونا تعطیل نمی‌شود

مقدم‌کیا از فراهم شدن ساختار مناسب برای آموزش مجازی به نوجوانان و نونهالان گفت: با توجه به شیوع کرونا ساختار مناسبی برای آموزش مجازی به بچه‌ها فراهم شده و در صورتی که در یکی از شهر‌های مجری طرح ملی تلاوت امکان برگزاری دوره حضوری نباشد دوره مجازی جایگزین و به هیچ‌وجه کلاس‌ها تعطیل نمی‌شود.

 وی ادامه داد: در این راستا سامانه‌ای طراحی کردیم تا از طریق آن کار جذب قرآن‌آموز و برگزاری دوره‌ها انجام شود و با انجام این کار نام‌نویسی دور جدید آغاز شد.

به گزارش فارس علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه طرح ملی تلاوت به نشانی www.melitelavat.ir ضمن کسب اطلاعات بیشتر جهت نام‌نویسی اقدام کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند طرح ملی را در شبکه‌های مجازی از طریق آدرس‌‌های زیر دنبال کنند.

۱- تلگرام melitelavat@
۲- اینستاگرام melitelavat@
۳-آپارات melitelavat@

منبع:فارس نیوز