اعلام نتایج آزمون جامع گروه دوم «مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش» از ۱۶ شهریور

گروه دوم مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش می توانند از ساعت ۱۰ صبح سه شنبه با ورود به «سامانه مروارید» به نشانی HR.CFU.AC.IR از نتایج آزمون مطلع شوند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، از مجموع ۲۷ هزار و ۹۰۶ نفر شرکت کننده در «آزمون جامع برگزار شده گروه دوم مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش»، ۹۳٫۴ درصد موفق به کسب حد نصاب نمره لازم به منظور کسب گواهی صلاحیت حرفه معلمی و تسهیل فرآیند استخدام در آموزش و پرورش شده اند.

بر اساس این گزارش، احتساب ۶۵ درصد نمره در آزمون جامع ،شرط قبولی و موفقیت تعداد ۲۶ هزار و ۶۳ نفر از مجموع کل افراد شرکت کننده در آزمون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش است و افراد با کسب نمره قبولی، در مؤلفه های «کارآموزی و فرهنگی» مجاز به شرکت در آزمون و با دریافت نمره قبولی در بخش کتبی موفق به «دریافت گواهی صلاحیت حرفه معلمی» شده اند.

بر این اساس، در صورتی که حد نصاب نمره کارآموزی افراد شرکت کننده در آزمون ۱۴ یا بالاتر و همچنین حد نصاب نمره فرهنگی ۱۲ و یا بالاتر باشد، قبول نشدن افراد در آزمون، مربوط به بخش کتبی آزمون پایانی جامع است.

همچنین، نمرات مؤلفه های کارآموزی و فرهنگی، قابل رؤیت در کارنامه منتشر شده شرکت کنندگان در آزمون بوده و در صورتی که فرد شرکت کننده در آزمون حتی در یکی از بخش های هفت گانه مؤلفه فرهنگی شرکت نکرده باشد، نمره مؤلفه مذکور برای وی ثبت نشده است.

در این گزارش آمده است؛ افرادی که مؤلفه های مهم «کارآموزی و فرهنگی» را سپری نکرده و در آزمون جامع ۱۲ شهریور شرکت کردند، می توانند فقط برای آگاهی و رؤیت نمره آزمون کتبی خود با ورود به سامانه، اعلام شده اقدام کنند.

بر اساس این گزارش، افراد معنرض به نتایج آزمون می توانند پس از رؤیت نتیجه آزمون از ساعت ۱۲ روز سه شنبه ۱۶ شهریور تا ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۱۷ ماه جاری نسبت به ثبت اعتراض خود در «سامانه مروارید» اقدام کنند.

همچنین، با توجه به برگزاری آزمون «گروه سوم» مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش در فصل پاییز،  افرادی که به هر دلیل موفق به کسب حد نصاب نمره نشده اند، می توانند همراه با این گروه در آزمون شرکت و تلاشی مجدد برای کسب موفقیت در آزمون داشته باشند.

شایان ذکر است؛ نتایج اعلام شده آزمون مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش، ملاک عمل مسئولان ذی ربط در آموزش و پرورش به منظور شروع فرآیند استخدام و تسریع و تسهیل صدور احکام افراد قبول شده در آزمون است و همه قبول شدگان می توانند جزئیات مربوط به فرایند تبدیل وضعیت خود را از مراجع رسمی وزارت آموزش و پرورش پیگیری کنند.

منبع خبر:teo.medu.ir