زنگ شکوفه ها در مدارس دشتستان نواخته شد

زنگ شکوفه در مدارس شهرستان دشتستان همزمان با سراسر کشور نواخته شد و کلاس اولی ها اولین حضور خود را در مدرسه تجربه کردند .

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان ، مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان در مراسم زنگ شکوفه های که در دبستان سعدی برگزار گردید گفت :دو سالی می‌شود که مهر ، مهربانی سابق را ندارد و شیوع کرونا این مهر را از ما گرفته است .

سهراب باقری با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تقارن آن با سال تحصیلی ، دفاع مقدس را یادگاری برای امروز دانست و گفت : اگر فداکاری و ایثارگری رزمندگان اسلام نبود امروز سرنوشت کشور مانند کشورهایی مثل افغانستان و … می شد و امنیت امروز مرهون فداکاری آن عزیزان می باشد .

وی بیان داشت : در حال حاضر جوانان کشور گنجینه عظیمی برای کشور هستند که راه شهیدان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس را ادامه داده واز کیان خود دفاع خواهند کرد .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان کودکان و نوجوانان را سرمایه اصلی کشور عنوان کرد و گفت : مردان و زنان آینده هر جامعه کودکان و نوجوانان آن هستند و سرنوشت کشور در دست اینهاست .

باقری بزرگترین سرمایه هر کشوری را نیروی انسانی آن کشور دانست گفت : اگر این سرمایه درست پرورش و آموزش داده شود می تواند سرمایه های دیگر را ایجاد کند و در بخش‌های دیگر هم امید آفرین و تاثیر گذار باشند و در زمینه های علمی، فرهنگی، اقتصادی موجب موفقیت و سربلندی آینده کشور شوند .

وی آموزش نیروی انسانی را زیربنای توسعه متوازن دانست و افزود : قطعاً قطار توسعه از میان مدرسه و کلاس های درس می گذرد و باید زمینه آموزش همگانی را فراهم نمود تا فرزندان ما به سهم واقعی خود از آموزش دست یابند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان ادامه داد : گرچه تلاش معلمان باعث شد که اکثریت دانش آموزان به سهم واقعی خود از آموزش برسند ولی بعصی از مشکلاتی مانند نبود زیرساخت های اینترنتی در روستاها و نداشتن گوشی و … باعث شد دانش آموزان در بعصی از نقاط شهرستان به سهم واقعی خود نرسیدند.

باقری خاطرنشان کرد : عقیده و نظر مسئولین آموزش و پرورش بر حضوری نمودن مدارس می باشد و این امر به تدریج و از مدارس کم جمعیت و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام می گردد .

وی سلامت دانش آموزان را خط قرمز آموزش و پرورش دانست و گفت : علیرغم مزایای که فضای مجازی دارد اما مضرات زیادی هم دارد که باعث می شود که یکی از آنها عدم تربیت اجتماعی دانش آموزان می باشد زیرا آموزش فقط شامل مسائل علمی نیست و اجتماعی بودن و زندگی کردن را نیز دربر می گیرد .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان همراهی اولیا در مسائل آموزشی را مهم عنوان کرد و گفت : در کنار مدرسه و معلمان، دانش‌آموزان و اولیاء به عنوان یاریگران دستگاه تعلیم و تربیت می‌تواند تسهیل کننده وضعیت تحصیل فرزندان خود باشند و در شرایط کنونی که امکان حضور فیزیکی دانش‌آموزان و معلمان در فضای کلاس و مدرسه کم می باشد ، بستر ساز تحقق فرآیند آموزش مجازی در خانه باشند .