نواخته شدن زنگ ایثار و مقاومت در ۲ هزار مدرسه استان

همزمان با سراسر کشور، زنگ ایثار و مقاومت در ۲ هزار مدرسه استان نواخته شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان در آیین نواخته شدن زنگ ایثار و مقاومت در دبیرستان شهید مصفی خمینی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس از نواخته شدن زنگ ایثار و مقاومت در ۲ هزار مدرسه استان خبر داد و خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی جدید دانش‌آموزان فعالیت خود را در ۱۰ هزار کلاس آغاز کرده‌اند که توجه به فرهنگ ایثار و جهاد در اولویت قرار دارد.

علمیراد کرمی با بیان اینکه همه معلمان با واژه ایثار و شهادت آشنا هستند افزود: همه باید این واژه را در بین قشر دانش‌آموز نهادینه کنند.

وی با بیان اینکه ایثار و مقاومت در مکتب شهادت متبلور است افزود: ایران اسلامی فرهنگ ایثار و شهادت را از مکتب عاشورا و اربعین حسینی آموخته که در 8 سال دفاع مقدس به منصه ظهور در آمد و امروز باید دانش‌‌آموزان با این فرهنگ مانوس شوند.

وی افزود: زنگ ایثار و مقاومت در مدارس استان نواخته شد تا رشادت‌های رزمندگان دفاع مقدس برای دانش آموزان یادآوری شود.

عبدالکریم جمیری صبح امروز در آیین نواخته شده زنگ ایثار و مقاومت در مدارس استان بوشهر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای والامقام و رزمندگان جنگ تحمیلی ۸ ساله اظهار داشت: تقارن بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس پیام‌ها، آموزه و درس‌هایی به جامعه دانش‌آموزی و فرهنگیان دارد که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی هفته دفاع مقدس را یادآور جانفشانی، فداکاری و ایثارگری رزمندگان در ۸ سال جنگ تحمیلی دانست و بیان کرد: رزمندگان دلیر اسلام برای صیانت از آب و خاک و دفاع از ارزش‌های الهی و انقلاب اسلامی وارد میدان شدند و تمام هستی و جان خود را فدا کردند.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی باتأکید بر توجه به آموزه‌های ایثار و فداکاری در کلاس‌های درس تصریح کرد: تربیت دانش‌آموزان تراز انقلاب اسلامی یکی از اولویت‌های گام دوم انقلاب است که دانش آموزان در چارچوب آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی و شهدای والامقام دانش‌آموزان تربیت می‌شوند.

جمیری زنده نگه داشتن راه و حرکت شهدا را یکی دیگر از پیام‌های تقارن بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس دانست و تأکید کرد: تعلیم و تربیت راه پیشرفت و توسعه کشور و جامعه محسوب می‌شود که باید این آموزش‌ها توام با فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد باشد.

وی علم و دانش را عامل پیشرفت، قدرت، استقلال، آزادی، عزت و افتخار جامعه دانست و تصریح کرد: جهتی که برای آموزش و تربیت دانش‌آموزان تبیین شده در راستای استقرار حاکمیت ارزش‌های الهی و مقاومت در برابر استکبار جهانی برای حفظ استقلال و آزادی ایران و ملت است.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی نقش فرهنگیان در توسعه و پیشرفت جامعه را بسیار مهم و با اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: نقش فرهنگیان در ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت بسیار حائز اهمیت است که در این حوزه بسیاری از معلمان و دانش‌آموزان جان خود را فدا کرده‌اند.

جمیری استمرار راه پرافتخار شهدا و ایثارگران را یک ضرورت دانست و بیان کرد: جنس نظام اسلامی ایران حرکت در مسیر انبیا الهی، ائمه طهارت علیه‌السلام و مبارزه با استکبار جهانی است که باید این فرهنگ در جامعه دانش‌آموزی متبلور شود.

وی حل مشکلات جامعه فرهنگی و آموزش و پرورش را مورد اشاره قرار داد و افزود: با شکل‌گیری دولت جدید و وجود رئیس جمهور جامع، ولایت‌مدار و ظلم ستیز باید تحقق مطالبات و خواسته‌های فرهنگیان در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره اینکه فرهنگیان در جامعه نقش مهم و ممتاز برای توسعه و پیشرفت دارند خاطر نشان کرد: معلمان، فرهنگیان و کارمندان آموزش و پرورش در جامعه نقش زیرساخت توسعه و پیشرفت دارند که توجه به مشکلات آنان امری مهم و ضروری است.

جمیری آموختن درس ایثار و مقاومت در مدارس را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: پیشرفت جامعه با نهادینه شدن فرهنگ ایثار، مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار جهانی محقق می‌شود که این مهم می‌تواند استقلال جامعه را حفظ و صیانت کند.

وی با بیان اینکه با گذشت ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی باید گام‌های بلندتر برداشته شود گفت: دانش‌آموزان سرمایه‌های مهم جامعه و انقلاب محسوب می‌شوند که باید راه و مسیر آنان در راستای آرمان‌های شهدا و انقلاب اسلامی تبیین شود.

در این آیین زنگ ملی و ایثار در مدرسه شاهد شهید مصطفی خمینی (ره) بوشهر نواخته شد.

منبع خبر:medu.ir