آشنایی با اپلیکیشن LiveBook؛ آموزش آنلاین با چاشنی واقعیت افزوده
پس از همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیل شدن مراکز آموزشی، آموزش آنلاین تنها راه باقی‌مانده برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان است
و همین اجبار به استفاده از اینترنت باعث شده که مبحث آموزش غیرحضوری بیش از پیش جدی گرفته شود. به همین ترتیب محصولاتی مثل اپلیکیشن LiveBook که امروز با آن آشنا می‌شوید، با محتوای آموزشی مطابق با کتاب‌های وزارت علوم که داشتند تا امروز در بازار داخلی توجهات زیادی را به سوی خود جلب کرده‌اند.
میکرو لرنینگ یکی از متدهای آموزشی است که در آموزش آنلاین و الکترونیک کاربرد زیادی دارد. در این روش آموزشی، محتوا به بخش‌های کوچک تقسیم می‌شود تا روند آموزش تسهیل شود. اپلیکیشن لایو بوک هم بر همین اساس طراحی شده و محتوای آموزشی کتاب‌های درسی تمام پایه‌ها بر اساس مباحث مختلف، در آن تقسیم‌بندی شده‌اند.
 
دانش آموزان در لایو بوک می‌توانند متن کامل کتاب‌های درسی پایه‌های اول دبستان تا دوازدهم تمامی رشته‌ها را پس از انتخاب پایه و نام درس، به صورت یک فایل از بخش کتاب الکترونیک دریافت کرده و مطالعه کنند.
بخش مهم‌تر این اپلیکیشن،‌ مواد آموزشی دیگری چون ویدیوهای تدریس و فایل‌های صوتی است که به تفکیک درس و مبحث طبقه‌بندی شده‌اند. این موارد آموزشی توسط ناشرهای مختلفی تولید شده‌اند و کماکان این امکان هم هست که مدرسان و دانش‌آموزان با آپلود محتوا، این کلکسیون آموزشی را تکمیل‌تر کنند.
برای استفاده از این بخش باید با وارد کردن شماره تلفن‌ همراه در اپلیکیشن عضو شوید تا علاوه بر دسترسی به ویدیوها و تماشای آن‌ها، بتوانید محتوای منتخب‌تان را در شبکه‌های اجتماعی با دوستان‌تان هم به اشتراک بگذارید.
یکی دیگر از بخش‌های این اپ، نمونه‌سؤالات موضوعی هستند که پس از انتخاب کتاب و مبحث مورد نظرتان، می‌توانید در بخش نمونه آزمون به یک بانک سوال گسترده دسترسی پیدا کنید که آزمون‌های برخی از مدارس سراسر کشور در سال‌های اخیر را جمع آوری کرده است.
 
 
اشتراک جزوات آموزشی
انواع جزوات آموزشی را بین دیگر دانش آموزان و سایر معلمین به اشتراک بگذارید و از جزوات سایر دانش آموزان نیست استفاده کنید.
با این امکان به بهترین جزوات آموزشی می توانید دسترسی داشته باشید.
اولین پلتفرم میکرولرنینگ (micro-learning)
مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده (AR)
دستاوردها:
جایزه ی خلاق ترین اپلیکیشن آموزشی یونسکو در WSIS 2019
تنها پلتفرم محتوای درسی در پروژه هوشمند سازی مدارس بین وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش (USO)
اعتبارنامه آموزش و پرورش
پروانه امنیتی مرکز ماهر – سازمان فناوری اطلاعات ایران