آموزش رایگان رشته‌های هنری در استان بوشهر

جاماندگان از ادامه تحصیل در دوره متوسطه با شرکت در این دوره ها و پس از کسب مهارت و قبولی در آزمون های ادواری، آن را جهت دریافت دیپلم به وزارت آموزش و پرورش ارائه کنند.

نام‌ نویسی برای آموزش رایگان هنر در بوشهر آغاز شد

خلیج فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر از شروع نام نویسی طرح آموزش رایگان هنر در استان آغاز شد.

به گزارش خلیج فارس؛ فاطمه کرمپور گفت: این طرح به طور همزمان در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی با هدف توسعه اقتصاد هنر و کسب و کارهای فرهنگی و هنری و صیانت از هنرهای ملی، بومی و محلی اجرا می شود. 

وی بیان کرد: کلیه علاقمندان می‌توانند با تماس تلفنی با اداره کل یا ادارات شهرستانی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و یا از طریق سامانه amoozesh.azmoonehonar.ir جهت نام‌نویسی در دوره‌های آموزشی اقدام کنند که در مرحله نخست مهلت نام‌نویسی متقاضیان تا ۱۵ آذر ماه است. 

کرمپور یادآورشد: علاقمندان می‌توانند یکی از رشته‌های پیشنهادی را از جدول دوره های آموزشی موجود در سامانه انتخاب و در صورت نبود وجود رشته مورد نظر در انتهای جدول، با انتخاب گزینه سایر، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: برنامه آموزشی بر اساس نوع رشته و شمار متقاضی به صورت حضوری و یا آموزش از راه دور (آنلاین) برگزار خواهد شد. 

کرمپور ادامه داد: شروع برگزاری دوره‌های آموزش از اول دی ماه ۱۴۰۰ به بعد است که برای کلیه شرکت کنندگان در پایان دوره گواهی شرکت در دوره صادر خواهد شد. 

وی بیان کرد: جاماندگان از ادامه تحصیل در دوره متوسطه با شرکت در این دوره ها و پس از کسب مهارت لازم می‌توانند در آزمون‌های ادواری ثبت نام شرکت کنند که در صورت قبولی، گواهینامه مهارتی دریافت و جهت دریافت دیپلم کار و دانش به وزارت آموزش و پرورش ارائه کنند.