دانش‌آموزان برتر تراز انقلاب اسلامی در استان بوشهر تجلیل شدند

آیین تجلیل از ۲۵ دانش‌آموز برتر تراز انقلاب اسلامی در مرحله استانی برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش ایتان بوشهر در این آیین گفت: طرح دانش تراز انقلاب اسلامی،  پیوست عملی و اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش‌ و در راستای بیانیه گام دوم انقلاب طراحی، تهیه و تدوین شد که پوستر آن سال گذشته رونمایی و به مدرسه‌های این استان ابلاغ شد.

علی موحدی بیان کرد: با اجرای این طرح برای نخستین بار کلید واژه دانش آموز تراز انقلاب اسلامی به صورت گسترده وارد ادبیات آموزش و پرورش استان بوشهر شد.

وی اضافه کرد: این طرح حاصل ۲۰ سال کار و فعالیت پرورشی، فرهنگی و تربیتی است که در کارگروه‌های مختلف مورد بررسی فنی و کارشناسی قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: طرح دانش آموز تراز انقلاب اسلامی در سال تحصیلی ۹۹- ۱۴۰۰ به صوت آزمایشی در مدرسه‌های دوره متوسطه دوم و با همکاری همه عوامل اجرایی، آموزشی و پرورشی مدارس اجرا شد.

موحدی هدف از اجرای این طرح را تربیت و شناسایی دانش آموز مطالبه گر، دغدغه مند و فعال اجتماعی در راستای تحقق منویات رهبر معظمم انقلاب اسلامی، شبکه بندی دانش آموزان تراز انقلاب و الگو سازی و دانش آموزی تمام ساحتی عنوان کرد.

وی یادآور شد: طرح دانش آموز تراز انقلاب اسلامی امسال نیز برای دومین بار در سطح مقطع متوسطه در حال اجرا است و تلاش می‌شود این طرح با رونق بیشتری در مدرسه‌های استان بوشهر اجرا شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: امروز نیز در ادامه این آئین پوستر مدرسه تراز انقلاب اسلامی رونمایی و بزودی فراخوان تهیه و تولید محتوا در سطح کشور توزیع می‌شود.

موحدی ادامه داد: هیچ استانی تاکنون با این کیفیت در زمینه طرح دانش آموز و مدرسه تراز انقلاب اسلامی کار نکرده و این از مظلومیت سند تحول است که ۱۰ سال از آن می گذرد اما یک طرح برای این نسخه شفابخش تهیه نشده است.

وی گفت: استان بوشهر به معنی واقعی کلمه در اجرایی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از استان‌های دیگر جلوتر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر نقش خانواده‌ها در تربیت دانش آموزان بر اساس آموزه‌های دینی مهم دانست و اظهار کرد: انسان با اخلاق اسلامی و سالم نتیجه آموزش و تربیت صحیح با همکاری خانواده‌ها است.

محمد تقی ایرانی دانش‌آموزان را محور توسعه و پیشرفت دانست و بیان کرد: باید توجه داشت که آموزش‌ها تنها نباید جنبه علمی داشته باشد بلکه در کنار تعلیم به تربیت باید پرداخته شود.

وی با بیان اینکه کشورهای پیشرفته با توسعه آموزش و پرورش به اقتدار اقتصادی، فناوری و علمی رسیده‌اند خاطر نشان کرد: زمانی کشور به توسعه می‌رسد که در کنار آموزش به تربیت، اخلاق اسلامی و مسئولیت‌پذیری دانش‌آموزان توجه شود چون علم بدون اخلاق ارزش ندارد.

گفتنی است در این همایش از میان ۱۰۲ پرونده دانش‌آموز تراز انقلاب اسلامی از ۱۸ شهرستان و منطقه آموزش و پرورش استان بوشهر ۲۵ دانش‌آموز مقطع متوسط دوم حائز رتبه برتر و تجلیل شدند.

منبع خبر:medu.ir