پویش ملی دانش آموزی “یادآوران معروف” برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی به نقل از روابط عمومی دبیرخانه کشوری پایگاه مجازی امر به معروف و نهی از منکر وزارت آموزش و پرورش میکائیل باقری گفت: تشویق دانش‌آموزان به شناخت مصادیق معروف و منکر و رعایت و ترویج نیکی‌ها و معارف و آشنایی با منکرات و ناهنجاری‌های اجتماعی یکی از رسالت‌های اصلی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان نقشه راه دستگاه تعلیم و تربیت و از برنامه‌های اصلی اداره کل قرآن، نماز و عترت وزارت متبوع است.

وی افزود: در راستای تحقق این رسالت و با هدف مهارت‌یابی دانش‌آموزان در امر به معروف و نهی از منکر، اولین پویش ملی دانش آموزی “یادآوران معروف” برگزار می‌شود.

باقری با بیان اینکه پوستر مسابقه «یادآوران معروف» در پایگاه مجازی امر به معروف و نهی از منکر رونمایی شده است، خاطرنشان کرد: در این پویش که بصورت یک رقابت ملی برگزار می شود، دانش‌آموزان پس از دریافت و مشاهده کلیپ‌های پویش با شعار “بی تفاوت نباشیم” و ” قهرمان باشیم”، به سوالات مسابقه پاسخ می‌دهند.

وی با اشاره به شروع پویش از ۲۵ دی ۱۴۰۰ ادامه داد: کلیپ‌های پویش به مدت ۱۴ هفته و در روزهای شنبه در کانال پویش در شبکه شاد به نشانی moflehoonmedu@ منتشر می‌شود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: در این کلیپ‌های آموزشی، دانش‌آموزان با روش‌های مختلف امربه معروف و نهی ازمنکر آشنا شده تا زمینه ترویج و اشاعه‏ این واجب فراموش شده، مهیا شود.

وی اضافه کرد: در پایان هر مرحله (هر مسابقه ) به قید قرعه به تعدادی از شرکت‌کنندگان که بیشترین پاسخ صحیح داشته باشند، هدایایی اهدا می‌شود.

باقری تاکید کرد: همچنین در پایان پویش به افرادی که بالاترین امتیاز را در مجموع چهارده مرحله بدست آورده باشند، جوایزی ویژه اهدا می‌شود.

وی در پایان با اشاره به استقرار دبیرخانه پویش در معاونت فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش پرورش استان بوشهر، یادآور شد: این مسابقه ملی با مشارکت استان های بوشهر و  خراسان رضوی اجرا می‌شود.

منبع خبر:medu.ir