بوشهر، میزبان پویش ملی دانش آموزی “یادآوران معروف”

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در راستای مهارت‌یابی دانش‌آموزان در امر به معروف و نهی از منکر، پویش ملی دانش آموزی “یادآوران معروف” برگزار می‌شود.

محمود حقدوست در گفتگو با اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار کرد: تشویق دانش‌آموزان به رعایت و ترویج نیکی‌ها و معارف و آشنایی با منکرات و ناهنجاری‌های اجتماعی یکی از رسالت‌های اصلی سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه دستگاه تعلیم و تربیت و از برنامه‌های اصلی این معاونت است.
وی افزود: در راستای تحقق این رسالت و با هدف مهارت‌یابی دانش‌آموزان در امر به معروف و نهی از منکر، اولین پویش ملی دانش آموزی “یادآوران معروف” به میزبانی استان بوشهر برگزار می‌شود.
حقدوست با بیان اینکه پوستر مسابقه «یادآوران معروف» در پایگاه مجازی امر به معروف و نهی از منکر رونمایی شده است، خاطرنشان کرد: در این پویش و رقابت ملی، دانش‌آموزان پس از دریافت و مشاهده کلیپ‌های پویش با شعار “بی تفاوت نباشیم” و ” قهرمان باشیم”، به سوالات مسابقه پاسخ می‌دهند.

حقدوست با اشاره به شروع پویش از ۲۵ دی ۱۴۰۰ ادامه داد: کلیپ‌های پویش به مدت ۱۴ هفته و در روزهای شنبه در کانال پویش در شبکه شاد به نشانی moflehoonmedu@ منتشر می‌شود.

وی عنوان کرد: در این کلیپ‌های آموزشی، دانش‌آموزان با روش‌های مختلف امربه معروف و نهی ازمنکر آشنا شده تا زمینه ترویج و اشاعه‏ این واجب فراموش شده، مهیا شود.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر اضافه کرد: در پایان هر مرحله (هر مسابقه ) به قید قرعه به تعدادی از شرکت‌کنندگان که بیشترین پاسخ صحیح داشته باشند، اهدا می‌شود.

حقدوست تاکید کرد: همچنین در پایان پویش به افرادی که بالاترین امتیاز را در مجموع چهارده مرحله بدست آورده باشند، جوایزی ویژه اهدا می‌شود.

وی با اشاره به استقرار به دبیرخانه پویش در معاونت فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش پرورش استان بوشهر قرار دارد، یادآور شد: این مسابقه ملی با مشارکت استان‌های بوشهر و خراسان رضوی اجرا می‌شود.

حقدوست تصریح کرد: امیدواریم با شروع این پویش، ضمن ایجاد تحول در پایگاه مجازی امر به معروف و نهی از منکر، شاهد نهادینه شدن این فرهنگ فراموش شده در میان دانش آموزان، فرهنگیان، جوانان و نوجوانان جامعه خواهیم بود.

وی در پایان یادآور شد: دبیرخانه پایگاه مجازی امر به معروف و نهی از منکر آماده پذیرش طرح‌ها و برنامه‌های نو و خلاقانه جهت اعتلا و فرهنگ سازی این فریضه الهی- اجتماعی است.


 منبع:medu.ir