معرفی کتاب

کتاب قصه های مثنوی معنوی از مولوی به نوشته مهدی آذریزدی

کتاب قصه های مثنوی معنوی از مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب، در بردارنده داستان های زیبا و آموزنده از گذشته های دور و کهن است.
در این داستان ها اصل روایت مثنوی بدون هیچگونه تغییر و فقط برای نوچوانان بازنویسی شده است.نویسنده سعی کرده است روایتی امروزی از این داستان ها را به نسل نوجوان ارایه دهد.
در ضمن نکته قابل توجه در کتاب،  انتخاب شخصیت های انسانی و حیوانی برای داستان پردازی است به طوری که در میان داستان های مثنوی هم داستان هایی از پیامبران و ائمه معصوم(ع) و هم حیوانات ارایه شده است.

قسمتی از متن کتاب قصه های مثنوی مولوی:

یک روزی بود و یک روزگاری. یک بازرگان بود و یک طوطی سخنگو داشت که در قفس گذاشته بود و طوطی با حرف های خود بازرگان را سرگرم می کرد. این بود تا زمانی که بازرگان قصد سفر کرد و می خواست به هندوستان برود. وقتی بازرگان برای حرکت آماده شد از اهل خانه و از غلام و کنیزی که داست پرسید: برای شما چه سوغاتی بیاورم؟ و هریک هر چیزی می خواستند گفتند: یکی شال کشمیری خواست، یکی طاووس خواست، یکی شانه عاج خواست، یکی تنگ شکر خواست، یکی معجون دارو خواست و همچنین هریک سفارشی می دادند، هل، دارچین، زنجبیل، فلفل …
بازرگان همه را یادداشت کرد و بعد برای خداحافظی پیش طوطی رفت و پرسید: تو از هند چه می خواهی؟
طوطی گفت: من سلامتی شما را می خواهم و هیچ ارمغانی نمی خواهم ولی …
……………………….

معرفی کتاب تن تن و سند باد نوشته محمد میر کیانی، نشر قدیانی

داستان این کتاب از آنجا آغاز می شود که گروهی از قهرمان های داستان های غربی به رهبری تن تن = چهره معروف قصه های غربی- راهی سرزمین های مشرق زمین می شوند تا بتوانند با آنها بجنگند و شکستشان بدهند.در این سوی ماجرا، قهرمان های مشرق زمین به رهبری سند باد و یارانش به مقابله با آنها می روند و در نهایت سند باد پیروز این نبرد می شود.