نهمین کلاس تربیت بدنی استان بوشهر در دشتستان افتتاح شد

نهمین کلاس تخصصی درس تربیت بدنی استان بوشهر در دبستان شهید مدرس و مطهره برازجان دشتستان افتتاح شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در آئین افتتاح کلاس تخصصی درس تربیت بدنی، معلمان را سرمایه‌های آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: تنها عنصری که در جهان هیچ جایگزینی ندارد، معلم است.
علی موحدی خاطرنشان کرد: هیچ جامعه‌ای، فراتر از اندیشه معلمانش، رشد نمی‌کند و نمی‌توان از نقش‌آفرینی معلمان در بحران‌های مختلف از جمله کرونا به سادگی عبور کرد زیرا که معلمان مثل همیشه ثابت کردند که در سخت‌ترین شرایط پای تعهدشان هستند.
وی اساس و شروع رشد هر جامعه را از معلم دانست و اظهار کرد: معلم در هر جامعه، باعث رشد و توسعه آن جامعه و تربیت شهروندان سالم، فرهیخته و مترقی برای جامعه است و که در این راستا باید شان معلم هم حفظ شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: کشورهای پیشرفته جهان معلمان را عامل اصلی پیشرفت و موفقیت یک سرزمین می‌دانند و این کشورها همیشه روی معلمان و شیوه تدریس آنها سرمایه‌گذاری انجام می‌دهند تا نسل آینده کشورشان دانا و هوشیار باشند که به عنوان نمونه در کشور استرالیا بدون حضور وزیر آموزش و پرورش جلسه هیئت دولت برگزار نمی‌شود.


موحدی فلسفه ایجاد دستگاه تعلیم و تربیت را ساختن انسان دانست و اظهار داشت: در دنیا هیچ شغلی با معلم برابری نمی‌کند چون هیچ شغلی انسان ساز نیست و به همین معلمی به عنوان شغل انبیا معرفی شده است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان نیز در این مراسم توسعه جامعه را مبتنی بر برنامه‌های آموزش و پرورش دانست و گفت: آینده هر کشوری را می‌توان در امروز مدارس آن دید چرا که اگر انواع سرمایه را داشته باشیم ولی سرمایه انسانی سالم و توانمند نداشته باشیم به مرور تمام آن سرمایه از بین خواهد رفت.


سهراب باقری کودکان و نوجوانان را سرمایه های اصلی کشور عنوان کرو و اظهار داشت: پرورش این عزیزان از اهداف اصلی برنامه‌های توسعه اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی می‌باشد و برای دستیابی به اهداف توسعه باید تامین بالاترین سطح سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی کودکان به عنوان ضرورت و اولویت برنامه های توسعه مورد توجه قرار گیرد.

منبع خبر:medu.ir