سومین جشنواره ملی همیار مشاور برگزار می‌شود

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: سومین جشنواره ملی همیار مشاور با مشارکت تشکل‌های همیار مشاور و مشاوران مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود.

محمود حقدوست اظهار کرد: سومین جشنواره ملی همیار مشاور  با هدف برای ارائه توانمندی‌ و خلاقیت‌ دانش‌آموزان و مشاوران مدارس در هفت محور و پنج قالب در تیرماه سال جاری برگزار می‌شود.
وی افزود: همیار مشاور پویا و مدرسه شاداب، من یک نوجوانم، تکنیک‌های گفتگوی موثر در بهبود روابط بین فردی، نقش نوجوان در ایجاد و تداوم روابط سازنده در خانواده، نقش همیار مشاور در اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی، هنری، اردویی مدرسه، نقش آموزه‌های فرهنگ و ادب فارسی( آثار شاعران و ادیبان) در ارتقای کیفیت زندگی و کاربرد مهارت‌های زندگی( جرات‌مندی، همدلی، حل مساله و …) در ارتباط با دوستان و همسالان محورهای این جشنواره  است.
حقدوست خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند حداکثر تا ۱۰ خرداد۱۴۰۱ آثار  خود را در قالب‌های سخنوری، ایفای نقش، پویا نمایی، فیلم کوتاه و گفتمان دانش‌آموزی از طریق مدارس به دبیرخانه استانی ارسال کنند.
حقدوست یادآو شد: یکهزار و ۹۸۶ همیار مشاور شامل یکهزار و ۲۳۱ دانش‌آموز دختر و ۷۵۵ دانش‌آموز پسر در مدارس متوسطه اول و دوم در سال تحصیلی جاری با راهنمایی مشاوران در حال فعالیت هستند.
وی در پایان ناکید کرد: امیدواریم سومین دوره جشنواره همیار مشاور با مشارکت گسترده و موفقیت‌های دانش‌آموران هم استانی برگزار شود.

منبع خبر:medu.ir