آغاز مرحله مقدماتی هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور/ اختتامیه ۴ تیر ماه

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از آغاز مرحله مقدماتی کشوری هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور به میزبانی استان خراسان رضوی خبرداد.

میکائیل باقری در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی در خصوص برگزاری هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان گفت: این مسابقات با هدف تلاش برای انس بیشتر فرهنگیان فرهیخته با مفاهیم بلند قرآن کریم، نهج البلاغه  و تشویق و ترغیب فرهنگیان مستعد به فراگیری آموزه های مذهبی و دینی و به کارگیری این آموزه ها در زندگی فردی اجتماعی و انتقال آن به دانش آموزان برگزار می شود. 

وی تصریح کرد: مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان در رشته های قرائت تحقیق، حفظ کل و ۱۰ جزء، نهج البلاغه و الگوی برتر تدریس احکام نماز است که در هر یک از رشته ها یک نفر به تفکیک جنسیت از هر اداره آموزش و پرورش به مرحله استانی راه می یابند و نفرات برتر استانی در مرحله کشوری با هم به رقابت می پردازند. 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مرحله مقدماتی کشوری هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان که مرحله دریافت آثار فرهنگیان منتخب استانها است از اول خردادماه به صورت غیر حضوری آغاز شده و تا هفتم خردادماه ادامه خواهد داشت. 

وی خاطر نشان کرد: مرحله نهایی هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی و در مشهد مقدس از ۴ لغایت ۶ تیرماه پس از دوسال که به دلیل شرایط کرونایی غیرحضوری برگزار می شد امسال به صورت حضوری برگزار خواهد شد.